گارانتی باتری اوربیتال سپاهان باتری

گارانتی باتری اوربیتال سپاهان باتری اصفهان به چه صورت است ؟

گارانتی باطری اوربیتال سپاهان باتری

گارانتی نوعی ضمانت است که سازنده کالا یا محصول که در اینجا شرکت سپاهان باتری اصفهان است، در مورد کیفیت و کارایی مطلوب محصول خود می دهد، همچنین اگر باتری اوربیتال ( باتری اوربیتال وان قرمز ، باتری اوربیتال وان سیلور ، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری اوربیتال EFB ) آنطور که تعیین شده و انتظار می رود عمل نکند، در این شرایط فردی که باتری را خریده است می تواند با مراجعه به نمایندگی های گارانتی و خدمات پس از فروش سپاهان باتری در سراسر کشور، از گارانتی باتری خود استفاده کرده و از خدمات پس از فروش این شرکت برای باطری اوربیتال بهره مند شود.

913 72 – 021

البته گارانتی شدن باتری اوربیتال سپاهان باتری شرایط مخصوص به خود را دارد، هم مدت زمان مشخصی دارد و هم فاکتور های مشخصی را شامل می شود. گارانتی باتری های اوربیتال سپاهان باتری از نظر مدت زمان به شرح زیر است:

گارانتی باتری اوربیتال وان قرمز

گارانتی باتری اوربیتال وان قرمز که اصلی ترین برند سپاهان باتری محسوب می شود و از با کیفیت ترین باتری های بازار می باشد، 15 ماه گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش رسمی از شرکت سپاهان باتری می باشد.

گارانتی باتری اوربیتال وان سیلور

گارانتی باتری اوربیتال وان سیلور که 4 آمپر پلاس است و از محبوب ترین محصولات این شرکت به حساب می آید، 15 ماه گارانتی تعویض و خدمات پس ار فروش رسمی از شرکت سپاهان باتری می باشد.

گارانتی باتری اوربیتال پریمیوم

گارانتی باتری اوربیتال پریمیوم که از جمله مشهور ترین و با کیفیت ترین باتری های بازار ایران و منطقه به حساب می آید، 18 ماه گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش سپاهان باتری است که در صورت تمایل می توانید 5 ماه گارانتی مازاد نیز از شرکت سپاهان باتری برای باتری اوربیتال پریمیوم خریداری کنید.

913 72 – 021

گارانتی باتری اوربیتال EFB 

گارانتی باتری اوربیتال EFB که از جدیدترین محصول سپاهان باتری است و مطابق با به روز ترین تکنولوژی های روز دنیا تولید شده است، 21 ماه گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش سپاهان باتری است و در صورت تمایل می توانید 5 ماه گارانتی مازاد که شرکت برای این باتری در نظر گرفته است، خریداری کنید.

خریدار باید وظایف خاصی را انجام دهد تا گارانتی توسط شرکت سپاهان باتری رعایت شود. به این معنی که بعد از خرید باتری از هر کدام از برند های ذکر شده، از طریق مراجعه به سایت رسمی شرکت سپاهان باتری و یا تماس با شماره تلفن 62 350 – 031 اقدام به فعال سازی گارانتی باتری اوربیتال خود کنید، در غیر این صورت گارانتی های گفته شده برای باتری شما فعال نمی شود و تنها 6 ماه گارانتی که شرکت سپاهان باتری به صورت پیش فرض برای باتری های خود در نظر گرفته است، شامل حال باتری شما خواهد شد.

گارانتی و خدمات پس از فروش باطری اوربیتال سپاهان باتری دارای شرایطی است که گارانتی را محدود می کنند، برای مثال شامل آسیب های فیزیکی که به بدنه باتری وارد می شود همچون ترک خودروگی، شکستگی و یا ورم کردگی بدنه باتری ، نمی شود و در صورت بروز عر گونه مشکل مرتبط با موارد ذکر شده، گارانتی باتری اوربیتال شما منقضی خواهد شد. ضمانت‌ معمولاً برای محصولاتی اعمال می‌شوند که پس از خرید تغییر یا اصلاح نشده اند. به عنوان مثال، اگر مالک از سر باتری های غیر استاندارد بر روی باتری استفاده کند یا در اثر نصب غیر اصولی بدنه باتری را دچار آسیب کند،  قابلیت اطمینان و پایداری باتری خودرو را غییر می دهد و در نتیجه گارانتی باتری اوربیتال باطل می شود.

خدمات پس از فروش باتری اوربیتال سپاهان باتری

برای دریافت خدمات پس از فروش باتری اوربیتال سپاهان باتری در سراسر شهر تهران می توانید با شماره تلفن 913 72 – 021 تماس حاصل کرده و از تکنسین های حرفه ای امداد باتری کهن در خواست راهنمایی کنید. خدمات پس از فروش باطری اوربیتال سپاهان باتری از بزرگ ترین مزیت های خرید این باتری به شمار می آید چرا که به راحتی در دسترس شما قرار خواهد گرفت. در صورتی که قصد مراجعه به فروشگاه امداد باتری کهن برای دریافت خدمات پس از فروش و گارانتی را دارید، به آدرس زیر مراجعه کنید :

تهران – بلوار پناهی نیا – نرسیده به میدان هروی – خیابان رنجبر – خیابان طالقانی – پلاک 21

913 72 – 021

ارائه ی خدمات پس از فروش و پشتیبانی سپاهان باتری توسط امداد باتری کهن، در تمامی ایام به جز روز های تعطیل، در این ساعات صورت می گیرد: 00 : 8 الی 00 : 21

6

شماره تماس خدمات امداد باتری کهن

913 72 – 021

 

 برای جلوگیری از تخیله ی باتری اوربیتال چه کنیم؟

باتری اوربیتال مثل همهی باتری های خودرویی دیگر حتی هنگام استراحت موتور خودرو نیز شارژ خود را از دست می دهند. دینام شارژ باتری را حفظ می کند و انرژی تولید می کند تا چراغ ها، رادیو و سایر وسایل الکتریکی ماشین را تامین کند. دینام وسیله نقلیه شما می تواند یک باتری اوربیتال سالم را شارژ نگه دارد و باتری دشارژ شده را نیز می تواند احیا کند اما به زمان بیشتری نیاز دارذ. اگر با تخلیه جدی باتری اوربیتال رو به رو هستید و شرایط رانندگی کافی با خودرو را ندارید، بهترین گزینه شما این است که آن را به یک شارژر باتری وصل کنید. با این کار از تخلیه بیش از اندازه ی باتری اوربیتال جلوگیری می کنید.

 

باتری اوربیتال پریمیوم

 

عملکرد باتری اوربیتال و دینام و سیستم شارژ خودرو، چگونه است؟

پس از راه اندازی موتور دینام وظیفه دارد باتری اوربیتال شما را با استفاده از نیروی مکانیکی شارژ کند. دینام علاوه بر شارژ مجدد باتری، وظیفه حفظ تمامی اجزای الکتریکی مانند چراغ ها، سیستم صوتی، AC و غیره را نیز در خودرو بر عهده دارد. اگر دینام دیود معیوب داشته باشد، نمی تواند باتری اوربیتال شما را به طور کامل شارژ کند و همین موضوع در طولانی مدت بر روی طول عمر باتری اوربیتال شما تاثیر گذار خواهد بود. راه اندازی موتور مقدار زیادی انرژی از باتری می گیرد که سیستم شارژ خودرو برای جبران این انرژی از دست رفته، از نیروی مکانیکی وسیله نقلیه در حال حرکت برای شارژ مجدد باتری استفاده می کند و این روند شارژ و دشارژ تا پایان طول عمر باتریاوربیتال شما ادامه دارد.

باتری اوربیتال سیلور

هشدار برای داشتن باتری اوربیتال  معیوب

زمانی که باتری اوربیتال رو به فرسودگی می رود و با افزایش سن مواجه می شود، چراغ‌های داخلی خودرو ممکن است تاریک‌تر از حد معمول به نظر برسند یا ممکن است در هنگام استارت زدن خودرو شروع به سوسو زدن کنند. هرگونه عملکرد غیرمعمول چراغ‌های خودروی شما زمانی که از انرژی باتری اوربیتال استفاده می کنید می‌تواند یک هشدار جدی برای داشتن باتری اوربیتال معیوب  باشد، بنابراین برای حفظ شرایط رانندگی ایمن در صورت مشاهده ی این موارد، فوراً خودرو خود را چک کنید و در صورت نیاز به تعویض باتری اوربیتال در اولین فرصت این کار را انجام دهید.

زمان مناسب برای تعویض باتری اوربیتال

باتری برخی از خودروها تا 4 سال زنده میمانند، در حالی که برخی دیگر تنها پس از دو سال به باتری نو نیاز خواهند داشت. به طور کلی، شما معمولاً بعد از سه تا چهار سال به باتری اوربیتال جدید نیاز دارید. تعویض باتری خودرو بخش مهمی از تعمیر و نگهداری معمول در خودرو است. در عین حال که باتری اوربیتال دستگاهی ساده و نسبتا ارزان است، وجود آن در خودرو بسیار ضروری است. اگر باتری اوربیتال کار نکند، با خودرو جایی نمی روید. بنابراین بهتر است باتری خود را به طور مرتب چک کنید و قبل از اینکه بمیرد آن را تعویض کنید. باتری 12 ولتی خودرو، الکتریسیته ای را که برای راه اندازی موتور خودرو مورد نیاز است، ذخیره می کند تا زمانی که قصد راه اندازی موتور خودرو را داشتید با استفاده از این نیرو موتور روشن شود.

نگهداری از باتری اوربیتال

همانطور که رانندگی تهاجمی باعث فرسودگی لاستیک ها و ترمزهای وسیله نقلیه شما می شود، رانندگی بدون فکر کردن به باتری اوربیتال نصب شده بر روی خودرو، باعث کاهش طول عمر آن می شود. اگر به خوبی از باتری خود مراقبت کنید، می توانید عمر بسیار بیشتری نسبت به معمول از آن دریافت کنید. ماشین خود را به طور مکرر سرویس کنید تا از رسیدن آسیب های احتمالی به باتری جلوگیری کنید و همچنین هرگز چراغ ها یا سیستم صوتی خودرو خود را هنگامی که وسیله نقلیه شما خاموش است روشن نگذارید، زیرا باعث تخلیه انرژی باتری می شوند.

وظیفه و عملکرد باتری در خودرو

اولین هدف باتری تامین انرژی برای راه اندازی وسیله نقلیه شما است. همچنین به عنوان محافظ برق برای کامپیوتر خودرو عمل می کند و برای استفاده کوتاه مدت از چیزهایی مانند چراغ ها، استریو، جی پی اس یا برف پاک کن ها در زمانی که موتور خاموش است، نیرو فراهم می کند.

باتری خودرو بخشی از سیستم استارت است. سه جزء اصلی در این سیستم وجود دارد:

سوئیچ استارت، همان دکمه استارتی است که فشار می دهید یا جایی که کلید خود را وارد می کنید. سوئیچ، رله استارت را کنترل می کند. هنگامی که سوییچ را می چرخانید، جریان الکتریکی کمی به رله استارت می فرستد. این باعث می شود باتری ولتاژی را به موتور استارت بفرستد که برخی از دنده‌ها را برای راه‌اندازی ماشین می‌چرخاند و خودرو را راه اندازی می کند.

برسی ولتاژ باتری ماشین

اکثر سیستم های الکتریکی مدرن خودرو با استفاده از 12 ولت کار می کنند. باتری باید حداقل این ولتاژ را داشته باشد تا قدرت کافی برای راه اندازی ماشین را داشته باشد. اندازه گیری ولتاژ باتری به صورت مبتدی و غیر تخصصی در واقع ساده است و می تواند توسط هر کسی در پارکینگ خانه انجام شود: وسیله نقلیه بهتر است 12 ساعت قبل از آزمایش خاموش بماند. سپس می توانید ولتاژ باتری را با یک مولتی متر تنظیم شده در محدوده ولتاژ صحیح اندازه گیری کنید. برای انجام این کار، کابل قرمز مولتی متر را به ترمینال مثبت تصل کنید و در عین حال کابل مشکی را به ترمینال منفی متصل کنید. یک باتری کاملا شارژ شده بین 12.5-12.7 ولت را نشان می دهد. اگر ولتاژ کمتر از 12 ولت باشد، دیگر کافی نیست و باتری باید در اسرع وقت شارژ شود یا تعویض شود. در این مرحله نیاز به برسی تخصصی سیستم شارژ و باتری خودرو دارید.

CCA باتری ماشین

هنگام خرید باتری برای خودرو، توجه به CCA مناسب بسیار مهم است. CCA  اندازه‌گیری است که نشان می‌دهد باتری می‌تواند برای مدت 30 ثانیه در دمای 0 درجه فارنهایت چند آمپر تولید کند، قبل از اینکه ولتاژ به سطح غیرقابل استفاده کاهش یابد.

باتری‌های معمولی خودرو 450 و 600 CCA هستند. هرچه این رقم بزرگتر باشد، یک باتری برای این که یک ماشین را به خصوص در هوای سرد روشن کند، بهتر است اما باتری‌های CCA بالاتر گران‌تر هستند. در واقع برای کسانی که در مناطق سردسیر رانندگی و زندگی می کنند استفاده از باتری با CCA مناسب ضروری است.

شارژ کردن اصولی باتری خودرو

در روش صحیح شارژ کردن باتری ، پس از اتمام شارژ کامل، باید شارژ باتری سیلد اسید را متوقف کنید. ادامه شارژ باتری کامل به عنوان “شارژ بیش از حد” شناخته می شود. برای جلوگیری از این امر، برخی از شارژرهای باتری وجود دارند که متوجه می شوند باتری پر است و به طور خودکار شارژ را متوقف می کنند. با تمام شارژرهای دیگر، مراقب باشید که پس از شارژ کامل، آنها را به صورت دستی جدا کنید. به یاد داشته باشید که از بین رفتن باتری در اثر شارژ بیش از حد، باتری شما را از گارانتی خارج می کند و نمی توانید باتری که از این طریق از بین رفته است را گارانتی کنید.